18 Ocak 2022

Çorum İlçelerinde Kadınlar İçin Halı DOkuma ve Tekstil Kursları

Çorum’a bağlı Bayat, Eskialibey ve Kunduzlu Belediyeleri kadınları iş sahibi yapacak bir projeye imza attı.

Üç belediyenin ortaklığıyla hazırlanan, “Kadın Müteşebbisleri Destekleme ” Avrupa Birliği projesi kabul edildi. Tekstil ve Türkmen halısı dokuma kursu kurup kadınları iş sahibi yapmayı amaçlayan proje, Bayat merkez ve Eskialibey ile Kunduzlu Beldelerinde uygulanacak.

250 bin Euro bedelli proje giderinin yüzde 10’luk kısmını, projeyi hazırlayan belediyeler karşılayacak. Projeye göre Eskialibey ve Kunduzlu’da Türkmen halısı dokuma kursunun açılması planlanırken Bayat merkezde ise tekstil kursunun kurulması düşünülüyor.

Kurslara katılacak kadınların çocukları için kursların kurulduğu yerlerde birer kreş de yapılacak. Kurslara katılan kadınlar hem meslek sahibi olacak hem maaş alacak. 1 yıl sürecek olan proje boyunca kurslara katılan kadınlara günde 8 Euro ödenecek. Kurs sonunda katılımcı kadınlara yeterlilik belgesi verilecek ve iş kurmaları sağlanacak. Bu proje ile Bayat ve beldelerindeki kadınlardan oluşan iş gücünün devreye sokulması ve kalkınmanın sağlanması amaçlanıyor.

Kaynak: Yayla Haber

Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*