29 Haziran 2022

340 Kadına Ücretsiz Girişimcilik Eğitimi

Goldman Sachs 10.000 Kadın Girişimci Eğitimi Sertifika Programı

Goldman Sachs’ın dünya çapında sürdürdüğü 10.000 Kadın Girişimci Sertifika Programı, Türkiye ayağında Özyeğin Üniversitesi’nin destekleriyle hayata geçiyor.

Türk kadınının ekonomik ve sosyal anlamda güçlenmesini ve katılımcıların bir girişimci olarak kazandığı niteliklerle iş dünyasında yükselmesini hedefleyen projeye başvurular 2009 Kasım ayından başlayıp 2010 Ocak ayı sonuna kadar devam edecek.

Eğitim dili Türkçe olacak olan sertifika programından Türkiye’de girişimci olmak isteyen 340 kadının yararlanması hedefleniyor.

Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof.Erhan Erkut, Kadın Girişimci Sertifika Programı ile ilgili olarak, girişimci olma potansiyeli taşıyan 340 kadına küresel dünya pazarında rekabet edebilmeleri için gerekli donanımı kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Kadın Girişimci Sertifika Programı Mart 2010 tarihinde  başlıyor. Programa, İşletme Fakültesi mezunu olmayan, tercihen üniversite mezunu olan, bir iş fikrine ve en az iki yıllık iş tecrübesine sahip olan bütün girişimci kadınlar başvurabilir.

EĞİTİM İÇERİĞİ

Kadın Girişimci Sertifika Programı’nda ilk yıl; 100 kadın girişimciye 3 aylık bir periyot içerisinde 6 haftaya yayılmış, toplamda 150 saat eğitim verilmesi planlanıyor. Programın ikinci ve üçüncü yıllarda devam ettirilecek eğitimlerinde ise toplamda 340 kadın girişimciye ulaşılması hedefleniyor. Katılımcılar, bu program için geliştirilen uluslararası kriterlere göre seçilecek ve kendilerinden eğitim için ücret alınmayacaktır.

Kadın Girişimci Sertifika Programı, iş planı hazırlama, temel girişimcilik becerileri, muhasebe ve finans, finans kaynaklarına ulaşma, satış ve pazarlama ile üretim planlaması konularından oluşuyor. Sertifika almaya hak kazanan her kadın girişimci mezun olduğu günden itibaren en az bir yıl süre ile izlenecek ve başarı koşullarını yerine getirebilen girişimcilere işlerini büyütebilmeleri için ayrıca koçluk hizmeti verilecek.

Başvuru İçin: www.10000kadin.orgKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*