18 Ocak 2022

E-Ticaret’te İnovasyon ve Sanal Sanat Galerisi “Tablocu”

girişimcilik ve inovasyon

Galerilere gidip resim satın alanlar her zaman kısıtlı bir kitledir. Ama son birkaç yıldır Küratörler  resim satışlarında artış olduğundan sık bahseder oldu. Bunun nedeni ise; sanat eserlerinin artık Türkiye’de de ciddi bir yatırım aracına dönüşüyor olması.

Rahmetli Arman Kırım, son birkaç yıldır yazdığı neredeyse tüm yazılarında inovasyonun öneminden bahseder ve yenilikçiliğin girişimcilikte şart olduğunu belirtir. Az önce rastladığım e-ticaret sitesini görünce aklıma yine onun söyledikleri geldi ve sizlerle de paylaşmak istedim.

İhtiyacı tespit etmek ve fark yaratmak.

İzmir’den Parko Group,tablocu.com.trwww.tablocu.com” e-ticaret sitesiyle tam da bunu yapmış, 2003 yılından beri sessiz sakin bir şekilde internet üzerinden peşin ya da kredi kartına taksitle yağlıboya tablolar satıyor ve işleri de gayet başarılı.

Girişimcilik aynı zamanda denemektir de… Denemeden doğru işi ya da işin nasıl doğru yapılacağını bulamazsınız, bilim adamları bile sonuca ulaşmak için yüzlerce, binlerce defa ve yıllarca deneme yapıyorlar. Tablocu.Com.Tr doğru bir iş yakalamış ve işi de doğru yaparak başarıyı yakalamış ve Türkiye’de internetin sanal sanat galerisini açmış.

Tablocu.Com’da farklı konularda 2000 civarında tablonun online satışı yapılıyor. Fiyatlar ağırlıklı 100-200 TL.arasında… Yani hedef kitle seçimini de resimlerle birlikte çok iyi seçmişler; daha geniş bir kitle için ulaşılabilir olmuşlar, ayrıca ödemeleri açısından daha makul ve ödeme alternatifleri olan tabloları satışa sunmuşlar. Böylece pazarlarını da büyütmüşler.

Internetten alışverişte, artarak dönen rakamlar birçok girişimcinin iştahını açmış durumda, bu yüzden e-ticarete bir akın söz konusu ama aynı zamanda patır patır açılan e-ticaret sitelerinin çoğu da kısa zamanda aynı patırtıyla batmakta. Bu sitelerin çoğu birbirlerine benzer siteler ama iş sadece siteyi yapmakla bitmiyor. Hatta asıl iş oradan sonra başlıyor. E-Ticaret de aslında tıpkı normal mağazacılık gibidir. Dükkanı nerede açtın, içine hangi ürünleri koydun, raf düzeni nasıl, ürünü nasıl sunuyorsun, müşteriyle nasıl ilgileniyorsun ve en önemlisi etrafında senin gibi olan onlarca, yüzlerce, hatta binlerce olan dükkanlardan “farkın ne?”

Tablocu.Com gibi fark yaratan siteleri fikir/başarı açısından inceleyin. Ve e-ticaret yapacaksanız mutlaka sizi diğerlerinden ileriye taşıyacak olan farkınızı yaratın.

Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

1 Yorum: E-Ticaret’te İnovasyon ve Sanal Sanat Galerisi “Tablocu”

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*