18 Ocak 2022

Türkiye’de İnternet Girişimciliği ve E-Tohum

Girişimcilik Televizyon Kanalı

Birçoğunuzun kafasında internet üzerinden yapmayı düşündüğünüz fikirler vardır. Çok azınız bunu uygulamaya geçirir, kalan kısım ise maddi olanaksızlıklar, bilgi eksikliği, ekip sorunları vs… gibi nedenlerden ya vazgeçer ya da beklemeye devam eder, tabi fikrinizi o sırada bir başkası yapmazsa…

Nerden başlamalı? Sadece fikir sahibi olmak yeterli mi? Nasıl yatırımcı bulunur? Sermaye her şey mi?

İnternette Türkçe olarak bu konularda elle tutulur kaynak bulmak çok zor, çoğu bölük pörçük ve dağınık bir durumda, işte bu derli toplu ve üstelik organize olan kaynaklardan biri de E-Tohum.

E-Tohum internet teknolojileri ve ekonomisi üzerine bilgi ve fikir sahibi kişiler tarafından kurulan, kendi işini ve şirketini kurmayı planlayan girişimcilerle yatırım yapmayı düşünen şirketleri ve işin profesyonellerini bir araya getirmeyi hedefleyen bir girişim platformudur.

E-Tohum web sitesinde bu hedefleri, uygulamaya geçiriliş aşamaları, nasıl çalıştıkları ile ilgili tüm detayları tek tek sistemli bir şekilde açıklamış, ilgilenenler www.etohum.com adresinden daha geniş bilgi edinebilir.

E-Tohum aynı zamanda E-Tohum.tv adı altında video yayını da yapmakta, bu yayınlar içinde internet girişimcileriyle yapılmış röportajlar, yeni girişimlerin tanıtımları, önemli girişimcilerle gerçekleştirilmiş seminerler, paneller ve konferanslar mevcut, E-Tohum Televizyonunu takip eden biri olarak,  katılımcı girişimciler ve işledikleri konuların içeriğine bakarak bu konuda kişisel ve mesleki gelişiminize katkısı olacağını söyleyebilirim.

E-Tohum Tv’den sizinle paylaşmak istediğim 3 parça halinde bir de video var, Türkiye’de İnternet Girişimciliği konulu, İTÜ Maçka İşletme Fakültesi’nde gerçekleştirilen bu paneli de mutlaka izlemenizi öneririm.

E-Tohum yayınlarını izlemek isteyenler için web adresi: www.etohum.tv

Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*