13 Temmuz 2024

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan Girişimcilere Yeni Destek Paketi

yeni girişimci destekleri

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, KOBİ’lere yönelik olarak açıkladığı 6 Destek Paketi içinde yer alan Girişimcilik Destek Paketi’nde daha önce verilen desteklerin artırıldığını açıkladı.

Açıklanan Girişimcilik Destek Programında üç uygulama bulunuyor:

* Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

* Yeni Girişimci Desteği

* İş Geliştirme Merkezi Desteği

Girişimcilik Destek Programının özellikle kadın girişimciler, genç girişimciler ve özürlü girişimcilerin sayısında artış sağlayacağı öngörülüyor, ki ben de aynı fikirdeyim. Çünkü, açıklanan Yeni Girişimci Desteği rakamlarında geri ödemeli kredilerde %75 lik, geri ödemesiz destekte ise tam %675’lik bir artış söz konusu.

Daha önce 4.000 TL.ye kadar olan geri ödemesiz İş Kurma Desteği 27.000 TL.ye çıkarılmış ve teminat gösterebilenler için verilen geri ödemeli destek de 40.000 TL.den 70.000 TL.ye çıkarılmış. Bu da destek paketine başvurularda patlama olacağını gösterir.

İŞGEM’in vereceği İş Geliştirme Merkezi Desteği’nin geri ödemesiz bölümü ise, yeni kuruluş açılışlarında 600.000 TL.ye, İŞGEM İşletme Desteği ise 100.000 TL.ye çıkarılmış.

Sevgili Kadın Girişimciler, işte size sonunda yeterli desteklerle kendi işinizi kurmanız ve ayaklarınızın üzerinde durmanız, hatta ailenizi geçindirir hale gelebilmeniz için büyük bir fırsat!

Yani artık sizlere bir nevi şöyle deniyor; paraysa para, koçluksa koçluk, eğitimse eğitim, şimdi fikirlerinizi, çabanızı, üretimlerinizi görme zamanı…

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı: www.sanayi.gov.trKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*