09 Ağustos 2022

Bölge Kalkınma Ajansları, Projelerinize 400.000 TL.ye Kadar Hibe Desteği Veriyor

GİRİŞİMCİ HİBE DESTEKLERİ

Hürriyet’te okudum bu haberi de ve hibe miktarının yüksekliği nedeniyle de çok ilgimi çekti. Kobi Mali Destek Sistemi denilen bu programda, projenizin niteliğine göre, proje maliyetinin %50sine yani 200 bin liraya kadar hibe sağlanabiliyormuş, kalanı için girişimcinin parası yoksa kredi ayarlanabiliyormuş. Yani projeniz uygun bulunursa, hiç paranız olmasa bile yatırım için gerekli tüm finans araçları size, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından temin ediliyor ya da temin edilmesi için gerekli bağlantıları/yatırımcıları sağlıyorlar.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, sadece kendi sorumluluğundaki Bolu, Düzce, Yalova, Kocaeli ve Sakarya’dan gelen projelerle ilgileniyor. Ayrıca bünyesinde, belli dönemlerde Proje Yazma Eğitimleri de veriyorlar. Projenizi hazırlarken de size destek veriyorlar, sektör açısından da kısıtlama koymuyorlar, fabrika açmak da isteyebilirsiniz, hizmet sektöründe çalışacak bir işyeri de, önemli olan projenizin bölgenin gelişim kriterlerine uygun olarak değerlendirilmesi ve değerlendirmeler tamamen bağımsız denetçiler tarafından yapılıyor.

Kapılarının herkese açık olduğunu belirten Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve diğer tüm Kalkınma Ajansları, bu yılki proje destek çağrılarını ve konuyla ilgili duyurularını Ağustos 2010 tarihinden itibaren yapacaklar. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı bu çağrıyı www.marka.org.tr  adresinden yapacak,aynı şekilde bu web adresini diğer duyurularını da takip etmek istiyorsanız kaydetmenizi öneririm. Sorularınız için de; info@marka.org.tr adresine yazabilirsiniz.

DPT’nın (Devlet Planlama Teşkilatı) sayfasından da, diğer Kalkınma Ajanslarının iletişim bilgilerini ve Kalkınma Ajanslarının İş Tanımlarını detaylı anlatan Kanunu aldım ve dosya olarak aşağıya ekledim, üzlerine tıklayıp indirebilirsiniz.

Türkiye’deki Kalkınma Ajansları İletişim Bilgileri:

Kalkınma Ajansları İletişim Bilgileri

Devlet Planlama Teşkilatı’nın web sitesinden edindiğim Kalkınma Ajansları Hakkındaki Kanun ve Düzenlemeler:

Kalkınma Ajansları hakkındaki 5449 Sayılı KanunKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*