09 Ağustos 2022

Çankırı’da Hünerli Eller Projesi

kadınlara uygulamalı girişimcilik eğitimi ve iş kurma destekleri

Çankırı Valiliğinin,kadın istihdamını artırmak amacıyla, Avrupa Birliği Hibe Programı  çalışmaları içinde proje olarak sunulan Çankırı’da Kırsaldan Kentsele Hünerli Eller Projesi” onaylandı.

Çankırı İl Özel İdaresi, Çankırı Karatekin Üniversitesi ile Tarım İl Müdürlüğü işbirliğiyle yönetimi gerçekleştirilecek projenin bedeli 106.643,6 Euro, AB’nin tahsis ettiği hibe ödemesi ise 92.779,94 Euro olan proje 12 boyunca devam edecek.

Projenin içeriğinde göre; Çankırı’da ikamet eden ve bazlama, salça, peynir, küpecik gibi yerel ürünlerden üreten 5o kadına, bu ürünleri hijyenik şartlarda nasıl üretebilecekleri ve pazarlayabilecekleri öğretilecek. Ayrıca kursta başarı gösteren 20 kadına da daha sonraUygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecek ve üretim yaptıkları alanlarla ilgili bilinen çalışmaları yerinde görüp incelemeleri ve öğrenmeleri amacıyla çeşitli gezilere katılmaları sağlanacak. Bu konuyla ilgili bir güzel haber daha ise; bu kurstaki kadınların kooperatif kurmaları özendirilecek ve bu konuda bilgilendirecekler.



Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*