29 Haziran 2022

Web Hizmet Sektöründe Başarılı Bir Kadın Girişimi: “Armut.Com”

kadın girişimciler

Girişimci Anne’yi benim de blog yazılarımı paylaştığım Anneysen.Com’da keşfettim. Sonra o sakin yazıları okurken fark ettim ki, kelimelerin ardında kendini çok iyi bilen bir girişimci yatıyor. (Sonradan yanılmadığımı da gördüm.) Ben de hemen onu sizlere tanıtmak için kendisiyle iletişime geçtim.

Girişimci Anne’nin kendisi olan Başak Taşpınar Değim, Armut.Com ile web hizmet sektörüne 15 Kasım 2011 tarihinde hızlı bir giriş yaptı. “Armut.Com” bir hizmet sitesi. Sloganı ise; “Hizmet piş, ağzıma düş!”

Site; hizmet almak isteyen üyeleriyle; boya-badana, evden eve nakliyat, gündelikçi, butik pasta, çiçek gönderme, halı yıkama, tamirci, terzi, ilaçlamacı, doğum-nişan-düğün fotoğrafçısı ve hatta özel dedektiflik gibi hizmetleri verenleri bir araya getiriyor. Siz siteye üye olduktan sonra aradığınız hizmeti ve detaylarını sitede karşınıza çıkan 5 soruyu yanıtlayarak netleştiriyorsunuz, daha sonra sistem aradığınız hizmeti veren şirketlerle eşleşme gerçekleştiriyor ve ilgili firmalar size fiyat/hizmet tekliflerini sunuyorlar. Siz de uygun bulduğunuzu seçip anlaşıyorsunuz. Aslında Armut.Com, size bir nevi ev işleri asistanlığı yapıyor. Özellikle büyükşehirde oturanlar için çok faydalı olacak bir hizmet sunuyor. Ama sadece büyükşehirlerde değil, tüm Türkiye’de hizmet veriyor.

Armut.Com, hizmet almak isteyen üyelerine tamamen ücretsiz.Sadece, hizmet veren üyelerden küçük bir komisyon bedeli alınıyor. Yani saatlerce internette firma aramak, araştırmak ve “hangisine güveneceğim, kim düzgün iş yapar” gibi dertlerden kurtuluyor, üstelik zamandan da tasarruf etmiş oluyorsunuz. Çünkü hizmet veren firmalar, olumlu tavsiye alanlar ya da alanlarında uzmanlaşmış ve sertifika belge sahibi olanlar arasından seçiliyor. Hizmet verenler de, müşteri portföylerini geliştirmiş oluyorlar.

Armut.Com’un girişim fikri, bir çok girişimci gibi kişisel ihtiyaçlardan yola çıkmış. Başak Taşpınar Değim, uzun bir süreden sonra eşi ve küçük oğluyla birlikte Amerika’dan Türkiye’ye döndüğünde ev ararken, yerleşirken kaliteli ve düzgün hizmet konusunda çok zorluk çekmiş ve bu tür hizmetlerin toplandığı bir portföyün, aynı durumda kalan herkesin çok işine yarayacağını düşünerek Armut.Com’u kurmaya karar vermiş. Hizmet güvenliği konusunda ise çok titiz davranıyorlar, süreçleri ve geri dönüşümleri takip ediyorlar, ve iyi niyetli olmayan kişi ve kurumlar kesinlikle sitede barındırılmıyor.

Başak Taşpınar Değim, birçok girişimci kadın gibi, geçmişte ulusal ve uluslararası kurumsal şirketlerde parlak bir yöneticilik geçmişi olmasına rağmen, bir gün hep kendi işini kurmayı hayal etmiş. Ve bir gün gelmiş, oğlu hastalandığında geceyi hastanede geçirirken hayatın kısa olduğunu düşünmüş ve hayallerini ertelememe kararı verip ertesi gün işinden istifa etmiş. Üstelik, Armut.Com’u kurduktan sonra 3 ayda ulaşmayı planladığı hizmet alan üye sayısına 2 haftada ulaşma başarısını göstermişler ve şimdiden şirket büyümeye başlamış. Ben de, bir kadın girişimci olarak başarılı olacağı kaçınılmaz görünen Başak Hanım’a ve Armut.Com ekibine başarılar diliyorum.

Girişimci Anne Blog: girisimcianne.com

Girişim Sitesi: armut.comKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

2 Yorum: Web Hizmet Sektöründe Başarılı Bir Kadın Girişimi: “Armut.Com”

  1. Girişimin ismi, sloganı, fikri, herşeyi harika. Ülkemizden çok başarılı girişimci bayanlar çıkmaya başladı, bravo.

  2. Armut harika bir sistem, biz de Ankara’da nakliyat alanında kendileriyle kurulduğundan beri çalışıyoruz müşteriler de biz de çok memnunuz, yapanları tebrik ederim

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*