23 Mayıs 2022

E-Tohum’un Başarılı Kadın Girişimcileri İnnovate 2010 Yarışmasında Türkiye Birincisi Oldu

girişimcilik ödülleri

Daha önce, http://goly.in/3gk linkinde detaylı yazdığım yazıda, E-Tohum’un başarılı kadın girişimcileri Pınar Şimşek ve Aylin Çakır’ın kurduğu Anneysen.com’dan bahsetmiştim. Bugün Pınar Şimşek’ten güzel bir başarı haberi daha geldi, kendilerini tebrik ediyor ve diğer girişimci kadınlarımıza da motive etmesi açısından haberi sizlerle de paylaşıyorum, darısı diğer kadınlarımızın başına  🙂

‘ Yılın Teknoloji Girişimi Ödülü’ annelere!

Innovate!2010 yarışmasının Türkiye birincisi anneysen.com oldu!

Dünya genelinde en başarılı teknoloji, medya ve iletişim girişimlerini belirlemeyi hedefleyen Innovate!2010 yarışmasının Türkiye ayağı 16 Nisan’da İstanbul’da gerçekleştirildi. Ocak ayında kurulan ve şimdiden 10.000 üyeye ulaşan sosyal ağ anneysen.com Türkiye’de yılın teknoloji girişimi seçildi.

Innovate! 2010, Microsoft, Cisco, E-Bay, HP, HSBC, IBM, Motorola gibi sektör öncüleri tarafından destekleniyor, yarışma her yıl mart ayından temmuz ayına kadar sürüyor.

Yarışmanın, “Pitch Slam” olarak bilinen her bir ayağı başka bir dünya şehrinde gerçekleştiriliyor ve her ülkenin ön eleme ile belirlenen finalistleri sektör yetkilileri ve yatırımcılardan oluşan uluslararası bir jüri tarafından değerlendiriliyor.

Amsterdam, Dublin, Madrid, Zaragoza, Londra, Helsinki, Berlin, Barcelona gibi Avrupa ve Amerika’da toplam 20 merkezde gerçekleştirilen Innovate!2010’un Türkiye ayağı 16 Nisan’da Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirildi. Türkiye finaline katılmaya hak kazanan projelerin sahipleri yaptıkları sunumlarla projelerini tanıttılar. G/Score adı verilen ve projeleri çeşitli açılardan değerlendiren bir yöntemle yapılan puanlamanın ardından anneysen.com finale kalan 8 proje arasında en yüksek puanı alarak birinci oldu. Uluslararası iş dünyasında son derece prestijli bir ödül olan Innovate!2010 birinciliği firmalara çeşitli stratejik işbirlikleri ve büyümeye yönelik uluslararası fonlar sağlaması açısından son derece önemli bir adım olarak kabul ediliyor.

Girişimci iki anne tarafından ‘Anneleri en iyi anneler anlar’ anlayışıyla kurulan ve yayına başladığı Ocak 2010 tarihinden bu yana yaklaşık 10.000 üyeye ulaşan anneysen.com yeni nesil bir iletişim platformu. Annelerin kendi sayfalarını oluşturabildiği, diğer annelerle paylaşımda bulunabildiği sitede ayrıca 60 uzmana soru sormak mümkün. Sitede tüm hizmetler ücretsiz olarak sunuluyor.

Projenin kurucularından Aylin Çakır Innovate!2010 birincilikleri hakkında şu yorumu yapıyor: “anneysen.com teknolojik olarak çok sofistike bir site değil, ancak gerçek bir ihtiyaca cevap veren, bugünkü internetin farkında olan, iyi uygulanmış bir proje. Açılışımızın 2. ayında Türkiye’de yatırım yapılabilecek 15 projeden biri seçilmiştik. Şimdi de ikinci ve çok önemli bir ödül daha almaktan çok mutluyuz. Bu ödülün getirdiği katkılarla anneliğin keyiflerinin ve zorluklarının paylaşıldığı çok büyük bir aile olma yönünde ilerlemeye devam edeceğiz.”

Birbirlerine destek olan ve paylaşan annelerin dünyası anneysen.com’a www.anneysen.com adresinden ulaşılabiliyor.Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*