09 Ağustos 2022

2011 Yılın Genç Tasarım ve Moda Girişimcileri Ödüllerine Başvurular Başladı

British Council’dan genç girişimcilere yönelik iki yarışma; Yılın Genç Tasarım ve Moda Girişimcileri Ödülleri için başvurular başladı!

Tasarım ve Moda alanında faaliyet gösteren genç girişimciler; “British Council Yılın Genç Girişimcisi” ödülü için yarışıyor. Kazananlar Britanya’da tüm dünyadan meslektaşları ile buluşacak ve Türkiye’yi Uluslararası Girişimci Yarışmasında temsil edecek.

Yaratıcı sektörler, her geçen gün büyümeye, gelişmeye ve ülke ekonomilerinde gelişim gösteren alanlar yaratmaya devam ediyor. British Council Sanat Projeleri bölümünün, yaratıcı sektörlerin gelişimini teşvik etmek, sanata girişimci olarak bakarak yaratıcılıktan temellenen sürdürülebilir işmodellerini ödüllendirmek ve uluslararası seviyede işbirliği fırsatlarını özendirmek üzere hazırladığı genç yaratıcı girişimciler yarışmaları, bu yıl Haziran ayında Türkiye’de Tasarım ve Moda alanlarında gerçekleşiyor.

Nasıl Katılabilirim?

Yarışmalar Tasarım ve Moda alanlarında, çalıştığı alanda liderlik iddiası olan ve girişimcilik ruhu taşıyan, 21 – 40 yaşları arasında, sektöründe tecrübe sahibi genç girişimcilerin katılımına açık.

Yarışmaya katılmak için, 17 Haziran 2011 tarihine kadar, www.britishcouncil.org.tr sayfasında Tasarım ve Moda yarışmalarıyla ilgili bilgileri okuyarak, başvuru formunu doldurmak yeterli.

Ne kazanacağım?

Yılın Genç Tasarım Girişimcisi Yarışması
British Council Türkiye Ofisi, Tasarım alanında çalışan yaratıcı girişimcileri destekleyip çalışmalarının önemini vurgulamak amacıyla Yılın Genç Tasarım Girişimcisi Yarışması’nın üçüncüsünü gerçekleştiriyor. Yarışmayı kazanan kişi Türkiye’de Yılın Genç Tasarım Girişimcisi unvanını kazanıp Eylül ayında diğer ülkelerin finalistleriyle beraber sektör turu kapsamında Londra Tasarım fuarına katılarak, uluslararası yarışmada Türkiye’yi temsil edecek. Tüm masrafları British Council tarafından karşılanacak bu program kapsamında Türkiye finalisti Britanya’nın önde gelen uluslararası üne sahip tasarım sektörü çalışanlarıyla görüşüp, tanışma fırsatı bulacak.

Yılın Genç Moda Girişimcisi Yarışması

Bu yıl, İstanbul Moda Akademisi (IMA) ortaklığıyla ikincisi gerçekleştirilecek olan Yılın Genç Moda Girişimcisi Yarışması, dünya çapında, özellikle de gelişmekte olan ülkelerin Moda sektöründe gerçekleştirdikleri başarılı çalışmaları ve ortaklıkları desteklemeyi, bu alanlarda daha fazla genç girişimcinin yer almasını teşvik etmeyi ve yenilikçi fikirleri moda alanına taşıyabilmeyi hedefliyor. Yarışmayı kazanan kişi Türkiye’de Yılın Genç Moda Girişimcisi unvanını kazanıp Eylül ayında, diğer ülkelerin finalistleriyle beraber Britanya’da sektör turu kapsamında, Londra Moda Haftasına katılacakve yine Londra’da düzenlenecek uluslararası yarışmada Türkiye’yi temsil edecek. Tüm masrafları British Council tarafından karşılanacak bu program kapsamında Türkiye finalisti Britanya’da moda sektörünün önde gelen uluslararası üne sahip çalışanlarıyla görüşüp, tanışma fırsatı bulacak.

İletişim

Katılım şartları ve yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgiler www.britishcouncil.org.tr sitesinin yanı sıra facebook sayfasından da takip edilebilir:

www.facebook.com/gencyaraticigirisimciler
Bilgi için: Can Arslan / Dekatlon Buzz / can@dekatlonbuzz.com / arts.info@britishcouncil.org.tr /

Telefon:0212 240 40 77Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*