26 Eylül 2022

10.000 Kadın Girişimci Eğitiminden Doğal Kozmetik Ürünleri Üreticiliğine

kadın girişimciler

Rana Kalfa 33 yaşında, kimyager,evli ve Tekirdağ-Çorlu’da yaşıyor. 10 yıl özel sektörde çalıştıktan sonra kendi işini kurmak için işinden ayrılmış. Özyeğin Üniversitesi’nin Goldman&Sachs işbirliğiyle düzenlediği 10.000 Kadın Girişimci Aranıyor yarışmasının elemelerini geçmiş  ve 150 saatlik kadınlara özel girişimcilik eğitimini bitirmiş. Sonrasında KAGİDER’in düzenlediği 2 günlük “İşimi Kuruyorum Eğitimi” ve KOSGEB’in 60 saatlik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi gelmiş. Tüm bu eğitimleri başarıyla bitirdikten sonra KOSGEB’e “Doğal Kozmetik ürünleri(Doğal Aromaterapi Sabunları,Body Scrub,Katı Masaj yağı,SPA doğal masaj mumu,banyo topları,banyo tuzları)” üzerine açmayı planladığı işyeri ile ilgili fizibilite çalışmalarını bitirip iş planını sunmuş.

Rana Hanım bana girişimcilik çalışmaları ile ilgili 2010 Aralık ayında yazmaya başlamıştı, kendisiyle bağlantıda kaldık ve işini kurar kurmaz hemen bana da haber verdi. 2009 yılında, Tekirdağ-Çorlu’daki evinde küçük bir doğal sabun atölyesi kurarak girişimciliğe adımını atan Rana Hanım, KOSGEB desteğinden de faydalanıp, Mirobellapure Doğal Kozmetik Ürünleri şirketini kurarak aktif girişimci kadınlar arasına katıldı. Şimdi ise, üretim yerinde biz kadınlar için çok güzel ve doğal sabunlar, şampuanlar üretmekle meşgul…

Mirabellapure Doğal Kozmetik Ürünleri adıyla kurduğu firmasıyla iş dünyasında yerini alan Rana Kalfa’nın, şirketini ve yaptığı işleri hem sizlere tanıtmak hem de ilgilenebilecek ve iş bağlantısına geçebilecek diğer girişimci arkadaşlarımızı da düşünerek, işiyle ilgili kısa bir tanıtımı bizlerle de paylaşmasını rica ettim.

Mirabellapure

“2011 yılında Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde kurulan firma, tüketicilerin kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürmesi için, ihtiyacı olan Doğal Kozmetik Ürünlerini (Doğal Aromaterapi Sabunları Doğal Şampuan, Doğal Mum, Banyo Topları, Banyo Tuzları, Katı Masaj Yağları, Doğal Dudak Nemlendiricileri v.b. gibi) çevreye ve topluma duyarlı bir şekilde doğayı koruyarak, yüksek kalite ve uygun fiyatla üretmeyi, sunmayı hedeflemektedir. Bilgi birikimi ve tecrübeye sahip, işin ehli bir kimyager olarak, ürünlerimizi hassas hesaplama yöntemleri kullanarak üretiyoruz. Ürünlerimizin hepsi, iyi imalat uygulamaları ve iyi laboratuvar uygulamaları standartlarında standartlarına uygun bir şekilde üretiliyor.

Yağlar, Soğuk Proses yöntemi ile yapıldığından ve ısıtılmadığı için tüm özelliklerini korur. Ürünlerimizin hepsi profesyonel imalat ve laboratuvar uygulamaları standartlarına uygun bir şekilde üretilmektedir. Üretim aşamasında herhangi bir ısıl işlem gerçekleşmemektedir. Üretim aşamasından, paketlenmesi ve tüketiciye sunulmasına kadar her türlü işlem el yapımıdır. Bu konuda diğer isteklere yönelik her türlü formülasyonu geliştirebiliriz.

Ürünlerimiz;

Donyağı, koyun yağı, domuz yağı gibi hayvansal yağlar ve mineral yağ içermez.

Paraben ve yapay renklendiriciler içermez.

Sodyum Lauril Sülfat, EDTA ve Propilen Glikol gibi kanserojen ve alerji yapan kimyasal katkı malzemeleri içermez.

Petro-kimyasal içermez.

Sağlıklı ürünler; gerekli hijyen koşullarına uyularak ve belirli bir bilgi birikimi ile laboratuar koşullarında ve denetimlerle üretilmezse “doğal sabun” olmaz, aksine size yarardan çok zarar verir.”

İsteyen arkadaşlarımız; www.mirabellapure.com sitesinden de ürünlerle ilgili detaylı bilgilere ve fotoğraflarına ulaşabilirler.

Ben kendi adıma, azimli bir kadın girişimci olan Rana Kalfa’nın, özellikle Kozmetik Üretimi gibi zor bir alanda iş dünyasına atılmasına çok sevindim. Darısı kendi işini kurmak isteyen diğer girişimci kadınların başına, güzel haberlerinizi yazmak için sabırsızlanıyorum:)Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

2 Yorum: 10.000 Kadın Girişimci Eğitiminden Doğal Kozmetik Ürünleri Üreticiliğine

 1. merhaba bende kosgebin girişimcilik egıtımine başladım.inş.bende başarılı olurum.sizinde benımle paylaşıcak bişeyleriniz varsa sevinirim 🙂

 2. Merhaba Seda Hanım,
  Kosgeb’in kadın girişimcileri destekleme programına katıldım.
  Dilerim,yapmayı düşündüğünüz iş fikrinde başarılı olursunuz.
  Kosgeb ile iligli sormak istediğiniz bir konu olduğunda bana mail atabilirsiniz?
  Kendinize iyi bakın.
  Sevgilerimle.
  Rana

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*