20 Mayıs 2022

Çalışanlar ve İşsizler Arasında Dünyada İlk Sıralarda Dolaşıyoruz

İŞ VE ÇALIŞMA HAYATI İSTATİSTİKLERİ

Kimsenin işsiz kalmasını istemem ama çalışma hayatı da genel açıdan incelenirse pek kolay değil. Forbes işsizlik, CNBC de çalışma saatleri ile ilgili, dünya ülkeleri üzerinde bir araştırma yapmış.

Buna göre Çalışma Saatleri en fazla olan ülkeler arasında “Haftada 45 Saat” ile dünyada 3.sırada yer alıyoruz. Singapur ise haftada 46,5 saatle dünyanın en çok çalışılan ülkesi seçilmiş.

Bu, haftalık çalışma saati, günde 9 saat ve haftada 6 gün kabul edilerek Çalışma Bakanlığı’nın yayınladığı resmi rakam, yani içerisinde “esnek çalışma saatleri” ya da “fazla mesailer” yer almıyor, onlar da dahil edilse bana Singapur’un yerine rahatça geçebilirmişiz gibi geliyor, bir yandan da “beterin beteri vardır” diyerek halimize şükretmek de olumlu bir bakış açısı olabilir ve içimizi rahatlatabilir. Başka bir açıdan bakarsak da, bu kadar çok çalıştırılan insanın ne kadar verimli olabileceği şüphe konusu ve aşağıdaki manzaranın da çalışma saatiyle orantılı olarak artması muhtemel görünüyor.:)

İşsizlikte ise rekor seviyede bir artış söz konusu, geçen sene artan işsizlik oranlarında dünyada 29.sıradayken bu sene 4.sıraya çıkmışız ve işsizlik oranımız %13.1’e yükselmiş. Bu sene, işsizlik oranı en yüksek ülke ise %13.8 ile İrlanda.

Yararlanılan Kaynak: Hürriyet EkonetKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*